Farklı Düşüncelerimiz

 • Hakkımızda

   


  100

   

 • E-öğrenme de  tasarım amaç değil sadece bir araçtır. Asıl amaç öğrenen açısından kalıcı, yararlı ve içsel bir motivasyonla desteklenen e-öğrenme sürecinin gerçekleştirilmesidir. Bu model ancak  gerçek vakalar, kurmaca vakalar, alternatif senaryolu içerikler vb. zenginleştirilmiş içerik modülleriyle ve ek tasarım araçlarıyla gerçekleştirilebilir.

  Hedef kitleye göre özelleştirme sadece konu başlıklarının farklılaştırılmasıyla değil aynı zamanda içeriğin de bilgi yoğunluk derecesinin özelleştirilmesiyle olabilir.

  Eğitim firmalarının ve eğitmenlerin içerik ortağı olarak kabul edilip eğitim notlarının baz alındığı bir içerik ortaklığı modeli kurallara uyulmadığı takdirde intihallerin (bilgi hırsızlığı) kapısını açmaktadır. Hiçbir bilimsel kaynak gösterme metodunda bir kişiyi veya kurumu referans gösterme ilkesi yoktur. Referanslar kişilerin ve kurumların yayınladıkları eserlere yapılır. İçerik ortağı eğitim notlarını hazırlarken bizzat eser sahibi değilse akademik alıntılama ve kaynak belirtme kurallarına uygun bir şekilde kaynakların bilgisini e-öğrenme ürün formunda belirtmelidir.